toplum

Torbacı

image

Torbacı nedir bilmezdim küçükken, o zamanlar bana torbacı nedir ? diye sorsanız su cevabi verirdim heralde ;  torba satan kişi veya kurum. Oyle sey mi olur lan gulerler adama vallahi sözlükler bilr artık bu konulara daha reel yaklaşıyor.

İşte bütün pisliklerin başladığı yer sokak, tüm kötülüklerin anası alkol değildir. Mahalledeki yaşı büyük piçin diğer küçük çocuklardan birini kurye olarak kullanması daha korkunç. Geçen buna benzer bir hikaye okudum, küçük çocuğu uyuşturucu kuryesi yapmışlar. Zavallı çocuk gidip gelmiş öyle.

Konuyu dağıtmayalım,
Hah, ne diyordum ?
Küçüktük, bilmiyorduk. Torba nedir torbacı nedir. Annelerimizin pazarda alışveriş yaptıktan sonra evde biriken torbalar geliyordu aklımıza öyle olmadığını cok sonradan öğrendik.

Biz ne bilelim renkli kalemlerle kağıtlara sacma sapan sekiller cizmekle ugrasan seyyar satıcılardan bazılarının torbacı olduğunu. ( Bu bahsettiğim plastik renkli cetvel tarzı bişeler satıyorlar yanında kalemi de var.)

Efsaneler biter mi amk, herkes paso sallıyodu ortaokulda. Özellikle lisede bir dönem  simit arabasında simit satanların alayının sivil polis olduğu söylentisi yayıldı. Yurt genelinde yayılmıştır bu söylenti. Misal istiklal caddesindeki simit satanlardan bazıları öyledir anlarım ama her simitçiyi sivil sanmak nedir amk ?

Büyüdükçe literatürümüz gelişti. Fişek diyince aklımıza havai fişekler gelmedi. Ot dediklerinde çimenlerde gezen heidi yoktu bizim için. Hayatın bir döneminde öyle Orospu çocuğu insanlar gelmiş ki pisliklerini bırakıp gitmişler. keşke öğrenmeseydik, yaşamasaydık bunları diyorum. 8 yaşında ergenliğe giren insanlar, daha o yaşlarda kafayı sıyıran jilet yiyen bazı çocukların da olduğu ortamlardan ne beklenir ki zaten.

İlerleyen yıllarda bu işler internet üzerinden yapılacak, satış değil haberleşme kısmı sanal alemde gerçekleşecek. Televizyon neslinin bilgisayar nesline evriminin sonuçlarından birisi de bu olacak.

Not; uyuşturucular sağlığa zararlıdır ve yasal değildir. Uzak durunuz. Kullanmayınız.

Kategoriler:toplum

Tagged as: , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s