hayat

Ülkemizdeki arapperestlerin altın sevdası

221225_3ülkemizdeki güzide arap perest taifenin özelliklerini açıklamak açısından gerek gerçek hayatta gördüklerim gerek medyadaki tespitlerimi bir sonuca bağlamanın zamanı geldi.

amerikalılarda ;  zeka var zevk var para çok 

araplarda ; zeka yok zevk yok para bok

bu tespitim üzerinden farklı milletlere farklı kombinasyonlar yapılabilir. istediğiniz kıyaslamayı yapabilirsiniz, ona lafım yok. Bu tespiti bizim milletimiz üzerinden değerlendirmek şimdilik kafi. Altın sevdasına yakalanmış türkler için tespitim ;

türklerde ; zeka var zevk yok para bol(devletin malı)

işte şimdi geldik zurnanın zurt dediği yere;  abi bizim milletimiz harcamayı bilmez, beceremez. Lükse çok düşkündür, bu uğurda elindeki parayı savurur. Asla tatmin olmaz. Eğlence kültürü diye bişe yoktur, eğlenmeyi katiyen bilmez. Elbette, hakim kültürümüz, toplumumuzun eğlence anlayışında farklılık yaratmıştır ama benim bahsettiğim, ülkenin en elit diyebileceğimiz bazı kesimlerinin sonradan görme olmasıyla ve araplaşmasıyla alakalı. Özellikle şu dönemlerde altın sevdası almış başını gidiyor. Altın kaplamalı bardaklar, klozetler, musluklar vs bu nasıl bir midesizliktir arkadaş ? hem büyük israftır, zevksizliktir. bunun tek açıklaması vardır o da ; araplaşmadır. Bu altın sevdası eğlenmeyi bilmemekle de alakalı, bok gibi paran olmasına rağmen yat partisi vermek yerine gizli gizli otel köşelerinde eskortlarla birlikte oluyorsan sen eğlenmeyi bilmiyorsun demektir. Sonra altınla kafayı bozarsın, evin her köşesini altın yaparsın, bokunun altın yüzeyle temas etmesi seni mutlu eder. Ne diyeyim, Allah ıslah etsin bunları.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s