oyun

Adventure Capitalist

B-UInxMCUAA_0Az

Kapitalizmi iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir oyundan bahsetmek istiyorum. Oyunumuzun adı Adventure Capitalist. Basit bir yatırımcılık oyunu. Oyunda limon satarak başlıyorsunuz, sattığınız limonlardan kazandığınız parayla yeni limonlar alıp üretim kapasitesini arttırıyorsunuz. Limon satıldığını gördüğümde aklıma ” limon sat onurlu yaşa ”  lafı geldi. Ama bu oyun limondan ibaret değil. Gözünüz doymuyor, paranız arttıkça diğer sektörlere atlıyorsunuz. Paranız artınca sizin yerinize satış yapacak insanları kiralıyorsunuz ve oyun size melek yatırımcı veriyor. İstatistikleri sıfırladığınızda melek yatırımcıları alabiliyorsunuz.

Oyun bende ciddi derecede bağımlılık yaptı. Vahşi bir kapitaliste dönüştüm, para kazanma hırsım saatlerimi çaldı. 🙂 Offline mod’da bile para kazanmanıza imkan vermesi oyuna bağlılığınızı arttırıyor. Tüm sektörleri tamamladığınızda ve 1 decillion dolarınız olduğunda ay’da üretim yapmaya başlıyorsunuz. Biraz oyuna bakalım ;

Ben oyunu steam hesabımda oynuyorum, ücretsiz bir oyun. Oyun, Google play ve appstore’da da mevcut. İndirip oynayabilirsiniz. Kolay gelsin.

3 replies »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s