sağlık

Kimyasal düşünce

Prozac Ad 2

Öyle boktan bir çağdayız ki insanların artık düşünce şeklini değiştirdiler. İstemediği şeyleri çıkardılar insanın hayatından, olumsuzluklar çıkınca ne kaldı geriye ? tertemiz beyaz bir sayfa, oysa olması gereken artı ve eksinin birbirini tamamlaması değil mi ? Evet öyle ama bilim dünyası sıkıntısız bir hayat hedefledi. Yani sen istesen de istemesen de bazı seyler gerçeklesecek mesajı verildi insanlara. Ağlamayacaksın, üzülmeyeceksin hatta öyle bir seviyeye geleceksin ki ağlamayı unutacaksın, gözyaşı damarların kuruyacak belki de. Evin yansa umursamayacaksın. Üzüntü nedir bilmeyeceksin. Korkarım ki Prozac Toplumu gerçek oluyor.

Endüstri hedefine ulaştı. Düşünmemiz engelleniyor. Antidepresan endüstrisi insanlığın üzerine bir kara bulut gibi çöktü. Yanlış hatırlamıyorsam Dünyadaki ilaç sektörünün yarısını antidepresanlar oluşturuyormuş. İlk duyduğum zaman hiç şaşırmamıştım. Gayet normal diye karşıladım.

Milyonlarca beyin kontrol altında. Atıklar, piller, çöp dağları vs Tüketim toplumunun temelleri öyle sağlam ki 1000 yıl daha ayakta kalacağa benziyor. Antidepresanlar Televizyonla birleşince insanları esir alıyor. Medyanın ve ilaçların toplumu tutsak ettiği bir çağdayız. Yazık çok yazık.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s