oyun

Call of Duty ; Black Ops 3

Merhaba, bugün kalof duti serisinin son oyunundan bahsedeceğim. Öncelikle belirteyim sıkı bir call of’çuyumdur. Tüm serideki oyunları zamanında orijinal aldım ve bitirdim.( son oyun olan black ops 3 hariç ).

Maalesef sinir katsayım artıyor, call of duty saçma sapan bir hale geldi. Kendini rezil etti. Yapımcıları titanfall türevi oyunlara özenmekten ölecek. Anladık, yenilik yapmak istiyorlar. 2. dünya savaşı ve soğuk savaş hakkında birçok oyun cıkarttılar ama dengeyi iyi ayarlamak lazım. Uzay çağı teknolojileri ve silahları gerekliydi ama dozunda olması gerekiyordu. Gameplay videolarını izliyorum, black ops 3’te iş çığrından çıkmış. Advanced warfare’de de bu tarz uzay yolu soslu silahlar vardı ama black ops 3 kadar abartılmamıştı, açıkçası advanced warfare’de yeni teknolojileri görünce heyecanlanmıştım ama bu oyunda abartıya kaçmaları gölge düşürdü heyecanıma. Yabancı ve türk forum sitelerinde geziyorum cod’cular küfrediyor, haklılar. yenilik iyidir hojdır ama bu şekilde olmamalı. Onun dışında optimizasyon sorunları almış başını gidiyor. En baba sistemlerde bile oyun kasıyormuş. Bir önceki oyun Advanced warfare’de de çok fazla optimizasyon sorunu vardı. Sorunların %30’u ancak düzeltilmiştir.

Bu da multiplayer videosu ;

Senaryoyu da inceledim. Aşırı fantastik geldi. Call of duty ruhunu bulamadım. Bilmiyorum, bu ruhu bulamam da hala mactavish ve captain price’lı zirve dönemlerine duyduğum hasretin etkisi olabilir.

Kısaca olmamış, asla 180 türk lirası verip steam’den almam. Biraz ucuza almak için rus keyi bulmaya uğraşmam. Ederi en fazla 30 lira.

İyi oyunlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s