kişisel yazılar

İlginç bir lucid dream deneyimi

lucid-dreaming-inception-totem

Geçen akşam, lucid dream denilen o ilginç hadiseyi yaşadım. Çok garip ögeler içeriyordu.

Garip rüyam ;

Ailecek bir yere gidiyoruz, gittiğimiz yol ise uçurum kenarında geniş bir otoban. Sonra direksiyon hakimiyetimi kaybediyorum ve birdenbire arabayla uçurumdan denize doğru uçuyoruz. Arabayla denize düştükten sonra babam ;  hadi oğlum arabanın kapıları kilitlenmeden dışarıya çık falan diyor. Dışarı çıkıyorum ve birden karşımda bir uzay mekiği görüp şok oluyorum. İşte tam bu anda lucid dream’ e geçtiğimi uzay mekiğine yapıştırılmış buzdolabı magnetlerini fark ettiğim zaman anladım. Uzay mekiğinde buzdolabı magnetinin ne işi var lan ? sorusunu sorarken rüya bitti.

Bu rüyadan çıkarılacak dersler :

1) İnternetteki haber sitelerinin teknoloji kısmından 1 cümle bile okumayın.
2) Ağır yemekler yedikten sonra hemen üstüne uyumayın.
3) Fazla metal müzik dinlemeyin.

Ve en önemlisi şu ; yorganı kendinize sarıp sarmalayın. Kıçınız açıkta kalmasın. Daha kötüleri de olabilirdi. 

4 replies »

  1. kendimi bildim bileli o kadar tuhaf rüyalar görüyorum ki…lucid dreamin ne olduğunu sayende öğrendim ve özellikle bi yıl içinde rüya gördüğümün hep farkındaydım. ben bunu şöyle düşündüm, bilinçaltını bir nebze kontrol etmeyi belki de farkedince oluyor olabilir. Mesela rüyalarımda istediğim şeyi yapmaya çalışıyordum çözüm için, ama tam anlamıyla yapamıyordum, sanki rüyamdaki kendime tam ulaşamıyor gibi 🙂 yani tam anlamıyla kontrol edemiyordum ama farkındaydım ve artık şunu demeye başlamıştım o sıra, yine şimdi şunu yapmaya çalışıcam ama yapamıcam bi türlü.

    • ben de keşfedeli çok olmadı. ondan önce hep merak ederdim. sonra araştırınca lucid dream denilen olayı öğrendim. 🙂 Rüyada istediğimiz şekilde davranmak büyük özgürlük, herkes 1 kere de olsa denemeli diye düşünüyorum 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s