futbol

2014 Brezilya dünya kupası

brezilya2014-640

Dünya kupası biraz hızlı geçiyor sanki, ne ara geldin ne ara gidiyon yeğenim ? diye sorarlar adama. Yoksa zaman mı hızlandı amk ?  Oğlum, amcanıza mahalleden bir tardis getirin de eski maçları doya doya izlesin adamcağız diye yalvaracağız artık. Ama devir öyle değil işte, teknoloji gelişti ve delirdi. Youtube’a önemli pozisyon yükleme yarışından tut da nelere götürür bizi teknoloji. Korkarım ki Spiker dediğimiz tiz sesli yaratıklar tweet atarak maç anlatacaklar yakında. Neyse biraz daha futbola gelirsek işte bu dünya kupası eskiler gibi değil. O sıkıcı sohbetlerin arasında söylenen bir laf vardır ; bu sene meyvelerin tadı kaçtı. Televizyonda da Ivır Zıvır işler döndü. TRT’nin kalitesizliği midir anlamadım, ben bu dünya kupasına ısınamadım. 2010’da yine biraz dünya kupası moduna girmiştim ama bu sene hiç öyle bir şey olmadı. Genellikle zevk almadım izlediğim maçlardan. İstisnalar oldu tabii, mesela geçen gün oynanan Brezilya-Almanya maçı neydi öyle ? Almanya, Brezilya’ya tecavüz etti. bu görsel şölen gayet iyiydi. 🙂 

Adamların stadyumları falan güzeldi bak, trt iğrenc gösteriyordu o ayrı mesele. Ses ayrı geliyor görüntü ayrı geliyor. Ellerine yüzlerine bulaştırmışlar işi. İyi reklam sunamadı trt, daha güzel sunabilirdi. Bu Dünya kupasında Vuvuzela denen o yarak kürek nesne olmadığı için Allah’a bir kez daha şükrettim. O vuvuzelayı icad edenin gelmişini geçmişini sikiyim. O boktan zurna güzelim maçların içine ediyordu.

Bizim Dünya kupasına gidemememiz millete dert ve ders olsun. Öncelikle milli takım oturup ağlamalı amk. Böyle rezalet olabilir mi ? Bizim 4 tane gol attığımız adamlar gitti, biz yerimizde kaldık. Ahh 2002 vahh 2002. şu 2002 başarısı olmasa var ya konuşacak bir şeyimiz yok. Haa bir de euro 2008 var di mi ? Bak yine sinirlendim bizimkilere, neyse geçelim bu konuyu. Yarın akşam Arjantin ve Almanya arasında final maçı oynanacak. Ben Arjantin’ i tutuyorum. Latin Amerika takımları her zaman favorimdir. Dünya kupalarını avrupa ülkelerinin almasını istemiyorum zaten futbol dediğimiz olay ingilterede yani avrupada doğdu. Avrupa zaten iyi bu futbol konusunda. Onun yerine bir afrika takımının Dünya kupasını almasını çok isterim. Bu sefer de Messi’li Arjantin kupayı almalı 🙂 Haydi Selametle! 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s