hayat

Putlar bir gün yıkılacak!

Eğer kredinizi henüz tüketmediyseniz, yenilgilerden çeşitli dersler alarak güçlenmeniz olasıdır. Diğer taraftan kredileriniz bittiyse yani son kurşunu sıktıysanız, büyük ihtimalle yok olacaksınız.

tumblr_ojoozns58n1taiqxpo1_540

Herkesin değişik putları var. Put dediğim şey sadece fiziki eşya mahiyetinde anlaşılmasın. Bu bir fikir veya kişi de olabilir. İşin hakikati tam çözülememekle beraber, kişinin sorgusuz bağlandığı, eleştirmediği ve lanse edilmesi şekil itibariyle doğru gözüken oysa özünde sorunlu olan tüm mevcut otoritelerin ideolojileri bahsettiğim put tanımına rahatlıkla giriyor.

İnsan beyninde saplantı haline gelmiş yeryüzünde ne varsa silinip gitmek zorunda, bu durumda beraberinde gelen hastalıklı düşünceleri fiiliyata dökme çabasına da boşa kürek çekmek diyebiliriz. Bu durumların gerçekleşmemesi için gerekenlerden birisi de  ; değişmektir. Kolay değil ama imkansız da değil. Değişimlere ayak uydurmak, farklı fikirleri dinleyerek ve at gözlüğü çıkartılarak olur. Aksi takdirde insan, ardından gelecek sessiz darbelerin hezimetini yaşamak zorunda kalır. Hezimet yaşamamak için gereken temel davranış değişim desek yanlış olmaz. Bazen de öyle zamanlar olur ki ne yaparsanız yapın yenilginin önüne geçemezsiniz. Bu yenilgi iki türlüdür, sizi güçlendirebilir veya sizi yok edebilir. Eğer kredinizi henüz tüketmediyseniz yenilgilerden ders alarak güçlenmeniz olasıdır. Diğer taraftan kredileriniz bittiyse yani son kurşunu sıktıysanız büyük ihtimalle siz yok olacaksınız. Artık, treni kaçırdınız. Putlarınızla beraber devrileceksiniz. Kaçış yok.

 

Kategoriler:hayat

Tagged as: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s