hayat

Haftaya genel bakış – 2

enyenifilmlerdiziler_134211265377.jpg

Dışarısı uçuyor, çok fena rüzgar var. Fırtına desek daha doğru olacak. Fazlasıyla uğultu da var, arada unutuyorum. Masada otururken korkuyorum. 😀 Ağaçlar ortasından kırılacak biraz zorlarsa. Atmosfer çıldırdı!

Neyse size haftamı anlatayım, iş güç derken yazamadım 10 gündür. Malumunuz geçen hafta ileri düzeyde sosyal medya yasakları vardı. Ben de tutuldum bu yasaklara. Vpn kurayım( zenmate) dedim, ilk başlar seviyeli bir ilişkimiz vardı. Sonra o da elimde patladı. Neyse ki başka vpn’ler ile hallettim.

Btk, zenmate gibi popüler vpn’leri url tabanlı engellemiş. Bir de işin en uyuz kısmı ; bazı paralı troller sosyal medyada konuşulan vpn’leri btk’ya şikayet edip engellenmesini sağlıyorlarmış. Ben hayatımda böyle gerizekalıca bir davranış görmedim. Hatta şöyle bir tweet attım ;

2016-11-09_22-13-39

cv-jvyeweaaz6vf
Dersimiz ; Şizofreniye giriş -101

Bu sıralar dejavularım arttı niyeyse, saçma sapan rüyalarım da bir hayli fazla. Fil hafızalıyımdır ama 15 sene önceki anılar niye aklıma geliyor ki. Biz unuttuğumuzu zannetsek bile bilinçaltı onları dışarıya itecek. Çaresi yok. Dışarıya çıkıyorum, öyle sokakta ve caddelerde dolaşmak için. Sanki sokaklarda hep aynı tipler var. Çıldırazaaagım! 😀

Sohbet etmeyi severim. Konuşurken konudan konuya atlarım, bazen suyunu çıkartıyorum. Ne dediğim anlaşılmıyor. Taksim delisi cenk gibi hissettiğim zamanlar oluyor.

Taa geçen kıştan doğalgaz borcum önüme çıktı, miktarı burda söylemek istemiyorum. Otomatik ödeme başıma işler açtı. Ah bankalar!

Geçen gün, son 3 yılda gereksiz zorlandığımı fark ettim. Bilmediğim bir şekilde zorlanıyorum. Anlamsız ya.

http-%2F%2Fmashable.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2013%2F06%2FJack-Nicholson.gif

Bana bu dünya nimetlerinden payımı toptan versinler, rahat edeyim. Yani ölene kadar kazanacağım tüm parayı ve serveti bir anda önüme koysunlar istiyorum. Bankada mevduat hesabı da olur.

Yanlış anlaşılmamak için baştan söyleyeyim ; ben normal zekada birisiyim. Bende ortalama insan zekası var. Ne eksik ne fazla. Bakıyorum bazılarına, toplumumuzda hakkaten gerizekalı adamlar var. En ufak kritikleri yapmaktan ve araştırmadan yoksun tipler var. Beni asıl çıldırtan bunların zeki olduklarını iddia etmeleri. Hepimiz kusurluyuz eyvallah ama sen malsın amk malı. Oh bee!

2016-11-09_23-23-37

Sinirlenince aşık memo şiirlerini okumak iyi geliyor. Buradan okuyabilirsiniz.

Hem fiziken hem ruhen günübirlik yaşayan bir insan olmak isterdim. Çünkü en takıntısız ve en mutlu insanlar bu tipler. Biz olamadık. Sağlık olsun.

Bu hafta kişisel bir yazı oldu. Kendinize iyi bakın. Görüşmek üzere.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s