hayat

Kış saati uygulamasını geri istiyoruz kampanyası

14-12-2013-35

Burdan başlatıyorum, yangına su taşıyan karınca hikayesindeki karınca gibiyim ama olsun. İçim rahat etsin yeter. Change.org, ekşi sözlük gibi platformlarda bu konuyla alakalı kampanyalar yapıldı ama ülkemizde gündem o kadar hızlı değişiyor ki hepsi unutuldu gitti veya yoğunluktan dolayı önemsenmedi.

Konumuza dönelim, malumunuz kış saati uygulaması kaldırıldı. Artık karanlıkta okula, işe gidiyoruz, karanlıkta dönüyoruz. Tüm ülkede D vitamini eksikliği çıkacak. 😀 Hadi biz yine dayanıyoruz, çocuklar için daha kötü oldu. Kısacası sersem gibi olduk. Kış saati uygulamasının acil geri gelmesi gerekli.

Kampanya için twitter’da kullanacağımız hashtag ;

#kışsaatiniistiyoruz

Lütfen bu konu çok önemli. Bu yazıyı paylaşamıyorsanız en azından tweet atın.

#kışsaatiniistiyoruz

 

3 replies »

  1. Pazar günü Antalya’ya dönerken hava kararınca fazla kasmak istemedik, geceyi Olympos tarafında geçirip kente sabah girelim dedik. Öyle de yaptık. Fakat sabah hava bir türlü aymayınca gece yolculuk etmekten hiçbir farkı kalmadı, aksine kafamızı karıştırdı 😀 Kampanyanızda iyi şanslar dilerim.

    • Artık sabahın sabah olduğunu anlayamıyorum, hava aydınlanmadığı için insanlara günaydın bile demek içimden gelmiyor. 😀 kampanya %99 tutmayacak ama yine de teşekkürler 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s