hayat

Haftaya genel bakış -5

Merhaba değerli blog camiası ve okuyucular,

Hal hatır sorma huyum pek yoktur, ikili ilişkilerde yüzeysel bir insanım. Ne yapayım tabiatım böyle. Temennimiz hazır, inşallah iyisinizdir. Haftaya genel bakış serisine devam etmeyeli uzun zaman oldu. Aslında bunu her hafta düzenli yazmam gerekiyor ama olmuyor. Araya türlü işler giriyor. Bazen de unutuyorum kalıyor öyle.

Okulum sonunda bitti, ilk ben de inanamadım. Sonra tekrar baktım hakikaten bitmiş. Adana’ya temelli dönme hazırlıkları yapıyorum. İstanbul’daki misyonumu tamamladım. Mezun olmanın en güzel tarafı ise şu tarz sahneleri artık yaşamayacağım ;

2017-10-01_02-14-47

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

smaXEiGT

Birtakım yazılar ailesi biraz daha genişledi. 2017′ nin en iyi transferlerinden birisi gerçekleşti. @yeraltindansesler yazar olarak aramıza katıldı. Kendisine hoşgeldin diyor ve tek evetle uğurluyoruz. Blog dünyası artık daha güçlü. 😀

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

bordo-klavye

Ülkemiz her zamanki gibi kaynayan bir kazan, gündem durulmuyor. Sosyal medya daha fena saatlik gündem değişimleri oluyor. Son 1 haftadır, savaş tamtamları çalınıyor. Savaş çıkmasın diye dua eder oldum. Toplumda savaş meraklısı insan sayısı bir hayli fazla. Bordo klavyeliler yine formunda. Savaş çıksa şişme botla kaçmaya çalışacak adamlar savaş çıksın istiyor. Ben bu kafaya hayranım.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

iOS.jpeg

Telefonuma stepsapp uygulamasını indirdim. İsminden de anlaşılacağı üzere sporla alakalı bir app. Adım ve kalori sayıyor. İnsan sağlığı için faydalı bir istatistik. Boşuna günde 10 bin adım atın demiyorlar. Araştırdım, günde ortalama 10 bin adım atmak sağlıklı yaşam için şartmış. Uygulamayı indirdikten sonra gaza geldim ve kendi rekorumu kırmaya çalışıyorum. Şimdiye kadar en fazla 18 bin adım attım ve 12.2 km yürüdüm geçen gün. İstanbul’un çeşitli yerlerinde dolaştım.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Heyecanlıyım, beklediğim filmler çıkmaya başladı.

Sıkı bir kurtlar vadisi fanı olmasam da kurtlar vadisini ve yeni adıyla kurtlar vadisi pusu’yu yıllarca izledim. Kurtlar vadisi pusu’ nun son yıllarda bozduğunu düşünenlerden birisi de benim. Ama işte sinema başka, kurtlar vadisinin sinema filmlerini beğeniyorum. Abartılı yerler elbette var ama kaliteli işler çıkıyor.

2 gün önce Kurtlar vadisi vatan vizyona girdi. Yorumları okuyorum, millet beğenmiş. Gidip izleyesim var. Filmde Fetö terör örgütünün 15 temmuzdaki hain darbe girişimi ve düşman işgali anlatılıyor. Fragmandan anladığım kadarıyla darbeden ziyade Polat Alemdar ve ekibinin kuzey ırak sınırındaki yalavuz’da düşman işgaline karşı verdiği mücadeleye yoğunlaşılmış. Darbe konusunda ayrıntılara pek inilmemiş.

Kuzey Irak’ta operasyon yapan Polat Alemdar ve ekibini bir sürpriz beklemektedir. Ele geçirilen Türkiye haritasında askeri birlikler ve özel harekât merkezleri gibi stratejik önemi olan onlarca hedefin yanı sıra sınırdaki bir nokta da işaretlenmiştir: Yalavuz…
Asırlardır Türkün toprağını işgal etmek için fırsat bekleyen düşman, koca bir orduyla sınırımıza dayanmış, darbeden gelecek haberi beklemektedirler. Polat Alemdar ve ekibi, Türk Milleti ile birlikte içerdeki ve dışarıdaki düşmanlara karşı zorlu bir mücadele verecektir. kaynak : http://www.beyazperde.com/filmler/film-257098/

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Bir diğer beklediğim film ise Yol Ayrımı. Bir Yavuz Turgul filmi. Başrolde türk sinemasının en iyi oyuncularından Şener Şen var. Üstadı en son av mevsiminde izledik, efsane oyunculuğunu konuşturmuştu. Av mevsimini çok beğenmiştim. Yol Ayrımı’ndan beklentim yüksek.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  *

Dizi olarak Börü’yü bekliyorum. Dizi, Türkiyedeki ilk mini seri olacak. Börü, büyük finalini sinemada yapacak. Vay be, gelişme var.

Alper Çağlar’ın yapımcılığını yaptığı, DAĞ serisinden tanıdık yüzlerin yer aldığı kardeş proje BÖRÜ; içleri vatan aşkıyla yanan, özel hayatlarını görev uğruna sineye çeken fedakar insanları anlatıyor. Kadını, erkeği, bazısı asabi, bazısı dahi, BÖRÜ timi hepsinin ikinci ailesi. Onlar, gerçek tehlikeleri umursamayan, gerçek kahramanlar.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Sıfır Bir’in yeni sezonunu beklemekten ciğerim soldu. Bıktım lan, aylardır ne çektiniz be kardeşim, yayınlayın artık şu 3. sezonu deliriyüm valla. Hiç olmazsa 3. sezona dair fragman yayınlayın, izleyip kendimize gelelim. Özledik cio baba!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Hanımcılık-Felsefesi-Tam-Gaz-Devam-Ediyor-Hanımlarına-Pek-Düşkün-Olanlardan-11-Paylaşım_11

Twitter’da hanımcılık furyasının boku çıktı. İlk zamanlar gülüp eğleniyorduk şimdi alfa erkeği taklidi yapan kekoların salak salak tweetleriyle doldu ortalık.

sherlock mode on ;

Bir anda ortaya çıkan hanımcılık akımı ve yapılan geyikler biz eğlenelim diye çıkmadı. Oluşturulmaya çalışılan feminen dünyanın türkiyedeki temelleri sosyal medya ile atılmaya başlamıştır. Böyle bir şey olabilir mi ya ? 🙂

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Uykum geliyor, şimdilik bu kadar yeter. Haydi selametle!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s