edebiyat

Sevda kuşun kanadında

Sevda kuşun kanadında 
Ürkütürsen tutamazsın 
Ökse ile sapanla vurursun da saramazsın 
Hayat sırrının suyunu 
Çeşmelerden bulamazsın 

Cem Karaca 

Cem Karaca şarkı sözlerinde haklı, sevda kuşun kanadında. Uçup gitmesi an meselesi, günümüz ilişkilerini sorgulayınca bu durum saçma gelebilir ama geçmişe bakmanızda fayda var. Çünkü en başından beri sevda hep o kuşun kanadındaydı. Bizler göremedik, belki de görmek istemedik. Önceliklerimiz farklı olduğu için sevdayı arka plana iteledik.

dfgdfghj

Biraz gerçekleri konuşalım ;

İnsanlık aleminde meta ile ilişkilendirdiğim olgular hep tam isabet oldu. Meta zihinlere doğrudan hükmeder hale geldiği için tespitlerimi rahatça yapabiliyorum. Hayata karşı; bir kere de beni şaşırt ey hayat diye bağırmak geliyor içimden. Umuyorum ki o gün gelecek ve ben şaşıracağım. Yok vazgeçtim, ben sanmıyorum. Belki 3000 yılında birileri şaşırır.

Metanın zihin dünyalarına etkisi, yönlendirmelere açık olmakla alakalı. Yani siz ne kadar dış uyaranlara açıksanız metanın ruhunuzu ele geçirmesi o kadar kolay olur. İletişim imkanlarının gelişmesi ve bunun sonucunda haberlerin hızlı yayılması kötülere gün doğurdu. Anlıyoruz ki güneşin batıdan doğmasına az kaldı.

tumblr_nwoykpxakg1qz6f9yo9_1280

İlişkilerde kalbin güzel sesini susturan ve anında devreye giren farklı motivasyonlar yalanlardan bir kule inşa ediyor. Temeli sağlam olmayan, her an yıkılacak bir kule bu. Yazık oluyor. Mesele önemli, sevdadan bahsediyoruz. Böyle olmamalıydı.

Bu toplumda kendini yönetici ve akıl hocası zannedenler asıl suçlu sizlersiniz. İnsanların tabiatlarıyla oynadınız. Sizin yüzünüzden gençler heba oldu. İnsanlığın özüne uygun olmayan davranışları normalleştirdiniz ve  topluma aşıladınız.

Bu konulara nereden geldim inanın bir fikrim yok, oysa ben bugün ekonomik krizle alakalı yazı yayınlayacaktım. Heyhat, bir okyanusta yüzüyorum. herkese iyi haftalar. Hoşçakalın. 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s