ekonomi

Kısa yoldan zengin olmak isteyenler örgütü

Görsel

Şu son dönemlerde çok fazla büyüyen bir örgüt var. O da ; kısa yoldan zengin olmayı isteyenler örgütü. Bu öyle bir oluşum ki insanlara çok cazip geliyor. Bu örgüte halkın her kesiminden insan üye olabiliyor. Mesela, bizim eski mahallede yaşlı bir teyze vardı. Hacca gitmeyi çok istediği için durmadan sayısal loto oynuyordu. Teyze günah değil mi ? diye sorduğumuz zaman bize ; ” yavriiim  para çıkarsa hacca gidecem.”  tarzında cümleler kuruyordu. Düşünün artık, o teyze bile kafaya koymuş zengin olmayı.

Bu örgüte üye olanların okuyan versiyonları da azımsanmayacak kadar fazla. Hatta sayıları  okumayanlardan daha fazla. Genelde işletme, iktisat gibi meslek vaad etmeyen bölümleri okuyan(öğrenci) veya bu bölümlerden mezun insanların kısa yoldan zengin olmak istediklerini görüyorum. Elindeki bir miktar parası olan veya  elinde hiç para olmayan kişilerin sermayesiz bir biçimde zenginlik hayalleri kurmaları ve bu hayale kendilerini inandırmaları çok ilginç. Bu insanların ellerine bir miktar para geçince çarçur edeceklerine adım gibi eminim. Elindeki parayı finanse etmesi bile kişinin mantıklı kararlar alabildiğine delalet ediyorken, Türkiye’ de tüm umudunu şans oyunlarına bağlayarak yaşayan bir nesil yetişiyor. Bu duruma çok üzülsem de elimden bişe gelmiyor. Neyse konuyu çok uzatmayalım. Bu hafta sağlam maçlar var. İyi bir kupon yapmam lazım. hoşçakalın.

2 replies »

  1. Aralarında Hande Yener-Hipnoz gibi bi albfcmfcn yer alması bence gereksiz olmuş Albfcm tenhco sounda sahipti, fcstelik Hande’nin yazdığı sf6zler hie7de fena değildi Zaten albfcmfcn tutmamasında en bfcyfck neden alışılmadık olmasıydı ki bence bu albfcmfc unutulmaz kıldı. Hala zevkle dinliyorum, her şarkı e7ok iyi Gece Gfcndfcz, Kumar ♥ Albfcmfcn tutmaması şirketle sorunlar yaşanması yfczfcnden de oldu, doğru dfczgfcn klip e7ekilmedi Yani dediğiniz gibi aslında hayal kırıklığı yaratmadı, hepimiz e7ok sevdik ama albfcm hak ettiği değeri alamadı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s