siyaset

Okyanusun ötesindeki abimiz ; Amerika Birleşik Devletleri

amerika-sen-busun-orospu-cocugusun-2834

Amerika’ yı yeniden keşfetmeye ve Kızılderili katliamı yapmaya  gerek var mı ? Öyle bir şeye zaman ve güç var mı ? Güç de yok, zaman da yok. Ayrıca keşfetmeye de gerek yok. Zaten, Amerikan’ ın haritadaki yerini kendi ülkemizden daha iyi biliyoruz. Bir ilkokul çocuğuna harita göstersen şak diye bulur Amerika’ yı. Eee kardeş ülke sonuçta, tanımak ve bilmek lazım. Dünya finansal yönetiminin iplerini elinde tutan bir devleti kendi vatanımızdan daha çok sevmemiz gerektiği konusunda hemfikir olmalıyız. sizce de öyle değil mi ? Sevmemiz de gerekli çünkü Hollywood filmleriyle yetişen, mcdonald’s ve Starbucks’ tan çıkmayan bir nesil olduğumuz için bunu Amerika’ nın bizlere verdiği sosyal ve kültürel anlamda hizmete bir vefa borcu olarak bile düşünebiliriz. Vefa sahibi olduğumuzu göstermemiz gerekir.

Tarihsel gerçekleri bir kenara bırakıp ; Amerika’ yı Apple’ dan, Almanya’yı bmw’ den, İngiltere’yi kraliçeden ibaret sanmak bana çok acımasızca geliyor. Büyük şirketlerin dünya ekonomisindeki yerine saygım olsa bile bazı tarihsel gerçeklerle karşılaşınca o gelişmiş ülkelerden öyle tiksiniyorum ki. Beyaz adamın beyaz olmayanlara yaptığı onlarca katliamı Dünya ve Mars proletaryaları asla unutmayacak. Beyazın üstünlüğünü kabul eden sadece Afrika kıtasındaki birkaç azınlık dışında kim kaldı ki ? Onlar da yıllarca Hıristiyan misyonerlerin ve Avrupalı devletlerin sömürüsünde kaldıkları için öyle düşünüyorlar. Zaten, beyaz adam’ ın şu anda siyaseten bir üstünlüğü kalmamış gözüküyor. Bunu Obama ile gördük. Amerikan başkanı artık zenci. Artık Amerika’ yı temsilen Abraham lincoln’ ler olmayacak. Lincoln de taze bitti şu anda sadece Obama var elimizde. 2008 yılında Savaşları durduracağını söyleyen Obama var ya hani! Bizim mahalle bakkalının bile hayranlıkla bahsettiği Barack Hüseyin Obama.  Omurgasız Türk medyasının adeta bir müslüman gibi tanıttığı Obama. Türk insanı  tarafından bir barış güvercini edildiği de ortada artık. Başbakan’ ın 1 numaralı kankası olduğu için bazı çevrelerde aşırı sempati kazandı. Bu kadar barış yanlısı olduğu söylenen bir Amerikan başkanının Filistin’e yapılan insanlık dışı saldırıları durdurmaya çalışmaması ne kadar ironik. Ben bu adamın barış yanlısı olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. George w. Bush denilen gereksiz herifin siyahi versiyonu olarak görüyorum desem yanlış olmaz. Dünya’da barışa katkı olarak yaptığı hiçbir şey yok! İslam dünyasının gözünü boyamak için uydurduğu yalanların haddi hesabı yok. Tabi, Obama hakkında uydurulan yalanları saymıyorum bile.

Amerika demişken, Sam Amca vardır bilir misiniz ? Amerika’ nın sembolüdür. Hani, insanları kapitalizme davet eden bir amcadır.  Pis pis sırıtır ve seni istiyorum der. İşte, o Sam Amca diye bahsettiğimiz adam aslında şeytanın ta kendisi. Ezilen insanları daha fazla ezmeye çalışan, ortalığı karıştıran bir şeytan. Neyse lafı uzatmayalım,  demokrasisiyle meşhur Amerikan’ ın  gazabından korunmak dileğiyle hoşçakalın!

4 replies »

  1. Dünya zenginliginin yarisi A.B.D’de bulunur ve onun tarafindan yonetilir ama bircok sosyal adalet siralamasinda sonlardadir ve hastane kapisinda ölen insanlari ile meşhurdur.İfade özgürlugunu altini çize çize belirtir ama wall street’te bulunan eylemcilere polis gücu ile sert fiziksel müdahelede bulunur.Demokrasi ve insan haklari der Mısır’da onun güdümündeki askerler insanlari öldürunce sanki bu olmamis gibi davranir.İran öldurunce ortaligi ayağa kaldirir.Emperyal kapitalizmin gercek yüzü bu.Sonsuza dek dünya böyle yürumez, en sonunda bu sistem
    çökücek

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s