teknoloji

Bir klavye markası ; Distortion

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Tuşlarının genelinde hata olan ucuz bir klavye markası. Ucuzluğuna lafım yok türlü fiyatlarda ve markalarda klavyeler kullandım. Distortion, bu kullandığım klavyeler içerisinde rahatlık açısından ilk 5 e girer. Tuşlarının yumuşak ve renk olarak beyaz olması cezbedici özellikte. Teknoloji olarak diğer markalarla kıyaslanamaz. Akranı olan diğer markaları takip etmekte zorlandığı aşikar. 2 aydır kullanıyorum gayet ergonomik ama bazı özelliklerinin geç çalışmasıyla bir o kadar da sinir edici bir yapıya sahip.

Pek çok klavye kullandım bunda yazdığım kadar hızlı yazamadım. 10 parmak klavye kullanamıyorum ama bu klavyenin rahat yapısından dolayı serçe parmaklar hariç diğer parmaklarımı daha hızlı kullanabiliyorum.

Üreticisi iyi yapmış hoş yapmış da nümerik klavyesinde hassasiyet sorunları var. Bu yüzden bazı alışkanlıklarım bile değişti. Misal, ben genelde şifrelerimi o kısımda(nümerik kısım) daha rahat yazarım ama bu klavyeden dolayı üst kısımdaki rakamları kullanmaya başladım. Ctrl+alt+ delete gibi kombinasyonları uygularken tam çalışmadığı, üst kısmındaki home, email vb.. tuşlarının ve en önemlisi num lock tuşunun çalışmadığı zamanlar oluyor. Power tuşuna basılı tutunca sistemi yeniden başlattığını bugün fark ettim. Normalde o tuş bazı klavyelerde sadece kapatmaya yararken bu klavyede farklı çalışıyor. Doğa dostu olarak tanıtılan bambu versiyonu, tasarım olarak taş devrinde kullanılan yüksek teknolojik klavyeleri andırmakta.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s