siyaset

Gezi 2, Eylül’de sinemalarda #direngezi

Mayıs sonu başlayan gezi parkı eylemleriyle tüm Türkiye olarak ilginç bir protestolar zincirine şahit olduk. Önce 3-5 ağacın kesilmesi, topçu kışlası ve ardından başbakanın olaylarla ilgili sert söylemleri sayesinde eylemler giderek büyüdü ve tüm yurdu etkisi altına aldı.  Muhalif insanları sokağa döken bu eylemler halkın hükümete olan tepkisini herkese gösterdi. Olaylar haziranda da devam etti, temmuz ayında sakinleşti ve sonra herkes evine dağıldı.

Devrim ayı olan eylül’e girdik. Gezi 2 sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Bu sefer de Odtü ormanından dolayı bir protestolar zinciri bekliyorum. Tabi, başka bir olay da çıkabilir. Twitter’ı düzenli takip eden bir insan olarak şunu açıkça belirtmek isterim ; eylül ayında hükümet karşıtı protestoların yeniden başlayacağı sinyalleri siyasi twitter hesaplarından açıkça söylendi. Çeşitli köşe yazarlarımız bu konuda yazılar bile yazdı.

Bizlere düşen en önemli görev süreci iyi gözlemlemek ve analiz etmek. Sosyal medyadan yapılan yanlış bilgilendirmelere karşı dikkatli olmalıyız.

Gezi 2 nin habercisi olan resimler ; 

BSgvAWBCAAEWr6xBR3SZv8CIAAUPjr1003769_193096014201649_669120992_n 

1377444231_headline

 

BShlLeOIIAAfoi2

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s