Sosyal Medya

İnci Sözlük…

Görsel

Sosyal medya ruhunun tüm ruhuma nüfuz etmesinden doğan kararsızlık evresinde bir kadrolu baykuş olarak kendimi görmek istediğim yerde buldum. Yani inci sözlük’ te. Çünkü dışarda yaptığım gırgır muhabbetinin felsefik nüanslarla sarsıldığı kaotik dönemimdeki serzenişim insanlık için küçük ama benim için büyük önem arz ediyordu.

İnci sözlük yazarları olarak yüksek hayal gücümüz ve espri yeteneğimiz sayesinde düşünceler üzerinde oluşturduğumuz he-man etkisi bizleri sanal alemde apayrı bir noktaya taşıdı.Underground edebiyatın ve mizahın harmanlandığı bir nokta. Buna ilaveten bir inci sözlük yazarı olarak sözlükte gördüğüm en büyük realitenin sözlükte oluşan fikirsel ve felsefi ortamın yarattığı yalnızlık hastalığı olduğunu söylemek isterim. o hastalık, bizleri birleştiren tek şey. Genele yayılan sorunumuz yalnızlık ve anlaşılamama denilen o garip illet. İşte, kafalarımız yeterince uyuşuyor ve biz burada gayet iyi anlaşıyoruz. Onun haricinde İnci Sözlüğü bir kaçış noktası olarak görmemizin temsil ettiği şey tabi ki ; ” İnci Sözlük Ruhu”. Aksini düşünen olmasın. Şimdilerde pek kalmasa da bu ruh öyle bir ruh ki farklı takımları tutan holiganizm seviyesindeki insanları bile birleştirebilecek güçte. Bunun dışında sözlüğün bazı sorunları var. Zekilerin aptal taklidi yaptığı yer olarak belleklerde yer eden bu oluşumun ergenus bünyelerdeki etkisini görüyoruz. Son zamanlarda eski kalitesinden eser kalmayan sözlüğün eski o şatafatlı günlerine dönmesi için bünyesinde bir parazit gibi yaşayan ergenusları temizlemesi şart. İnci Sözlük’ün bir devrim yaşaması lazım.

2010 yılının başlarından belli çeşitli nicklerle yazarlık yaptığım İnci Sözlük’ te gülmekten karnıma ağrılar girdiği vakitler oldu, bunun yanında hikayeleriyle ağladığım ve korkunçlu karıyla korktuğum vakitler de oldu. Bu yazıyı, bir tür yalnızlar limanı olan inci sözlük için vefa borcu olarak görmeyin. Sadece İnci Sözlük hakkındaki fikir ve duygularımı paylaşmak istedim. Aradan geçen zamanda ve kapıldığım telaşe hayat evrelerinde benimle birlikte mücadele eden sözlük yazarı arkadaşlarıma selam ve sevgilerimi gönderiyorum.Hepimiz 12.5 falanız aslında. Sağlıcakla kalın!

Bir İnci Sözlük Yazarı 

9 replies »

 1. İncisözlük’te yazar değil ama okuyucu olarak vardım 🙂 artık okumuyorum ve ergenlerin temizlenmesi gerektiğine inanıyorum.

  • Durmadan açılan yazar alımlarından dolayı bu hale geldi. İlk zamanlar gerçekten kaliteli bir muhabbeti dönerdi ve sağlam bir mizah vardı. Simdi hiçbiri kalmadı. Ekşi sözlük okumaya daha elverişli bu konuda. 🙂

   • ekşisözlük troll yuvası olmadan bir önlem almalılar yoksa sonları aynı olacak. 🙂

   • Bu aralar Ekşi sözlük’te belli başlı troller dışında sesini çıkaran troll pek olmuyor. İlerde ne olur hic bilmiyorum. 😀

 2. inci hakkında millet kararsız bi kısım fazla argoya kaçıyor diyor … ama bence herkes bu kadar özgürce argosunu konuşturabilse memlekette, bir şeyler güzelleşecek !

  • Argoya karşı duran bir insan inci sözlüğün kıyısından bile geçmesin. Argo abartiya kaçmadığı sürece mizah için iyi bir araç. Sözlüğün şu andaki en büyük problemi yaşı küçük yazarlar. Durmadan açılan yazar alımlarından dolayı güzelim sözlüğü berbat getirdiler. 🙂

 3. Aynen haklısın panpa dediğin gibi son zamanlarda sürekli açılan yazar alımlarıyla birlikte şuanda sözlüğü ergenler basmış durumda ve bu durumdan herkes şikayetçi zaten.modlar biraz daha duyarlı olsalar herşey eskisi gibi olacak ama sallamıyolar.

 4. Sözlükteki efsane hikayelerin varlığı olumsuzlukları bana unutturmayi başarıyor. Hala okunabilir yazılar yazan insanlar mevcut. O yüzden daha sözlüğe veda etmedim. 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s