oyun

Soccer Brawl

asdasdasd

Futbol oyunları tarihinin belki de en ilginç oyunu. Yok yok, daha ilgincini görmedim. En garip futbol oyunu bu bence. Oyunu, Neo Geo’ nun bilgisayar için çıkarttığı 180 oyun içeren emülatöründe gördüm ve o günden sonra bağımlısı oldum. Atari yıllarında rast gelmedim. İlk, yaklaşık 10 yıl önce bilgisayarda oynadığımı hatırlıyorum.

Oyuncular için biyonik insan veya cyborgs kullanan fütüristik bir futbol oyunu. Soccer Brawl’ın verdiği mesajı iyi anlamak lazım. Gelecekte futbol’un böyle bir şeye dönüşme ihtimali var. İlerde futbolun sadece insanlar tarafından oynanmayacağı, robotların da oynadığı bir oyuna dönüşmesi çok zor değil. Gelecekte görebileceğimiz bir şey. 2100 yılına doğru böyle bir şey olabilir.

Oyuna gelirsek,

Oyunda başta Almanya, Brezilya, İspanya, Japonya, olmak üzere 10 ülkeden birini seçmemiz isteniyor. Ülkemizi seçtikten sonra maçı yapacağımız stadyumu seçiyoruz. 2 tip stadyum var. Birisi üzeri açık normal stadyum tarzında diğer stadyumun üzeri kapalı,  galaktik bir görüntüsü var. Mars premier ligi için ayrıca üretilmiş gibi. 🙂 Maç 5-5 yapılıyor. Oyuncular robot oldukları için oyuncuların özel güçleri var. En kral özellik olarak süper şut var. Süper şutu güç toplandığı zaman kullanabiliyorsunuz. Bu özelliği street fighter’daki turbo özelliği gibi düşünebilirsiniz. Veya diğer dövüş oyunlarındaki turbo özelliği gibi düşünün. Sonracığıma rakipleri devre dışı bırakmak için süper yumruk var mesela. Fair-play olayı kesinlikle yok, dayak serbest. İçinizdeki holiganı coşturmak veya ilkel bir yöntem olan ” adama döner bıçaklarıyla dalma” yerine daha modern saldırı tekniklerinden lazer saldırısı kullanmak istiyorsanız bu oyun tam size göre diyebilirim. Bu oyun için game play videosu yapmak istiyordum ama doğru düzgün video programı bulamadım. Youtube’dan bulduğum 28 dakikalık bu video, oyunu gayet iyi açıklıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s