sinema

Romantik

Resim

Sinan Çetin’ in ‘en vasat” filmi benim için budur. Filmin konusu fena olmasa da çok can sıkıyor. Olaylar ağır ağır geçiyor, filmdeki slow motion’ı hissettim. Teoman’ın ilk sinema filmi olduğu için oyunculuğu doğal olarak kötü. Adamın ilk oyunculuk deneyimi, olsun o kadar dedim. Ömer karakterini canlandıran Okan Bayülgen’in oyunculuğu fena değil. Hemşo filmindekinden iyi olmasa da yapmacık oynamıyor diyebilirim.

Filmin hikayesi ortalama bir hikaye, başlangıç güzel ama sona doğru kötüleşiyor. Olayların içi biraz daha doldurulsa fena olmazmış, mesela gökhan’ın vurulan polisle yaşadıkları gösterilse filmin izlenebilirliği artardı. Filmin en beğendiğim yanı soundtrack’ leri oldu, güzel müzikler seçilmiş. Özellikle, filmin başındaki müziği çok beğendim.

Yasemin karakteri tam bir fail, yaseminle ilgili pek detaya girilmemiş filmde. Aslında tek yasemin değil filmin genelinde detaylara girmekten kaçınılmış. Hikaye biraz daha derinleştirilip anlatılabilirdi. Filmin süresi uzardı ama en azından ortaya daha düzgün bir şey çıkardı. Bu film hakkında söyleyeceklerim bu kadar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s