hayvanlar

Kediler için mama kabı

4023d7a2bc4556bff253c585a9caa35c_d580

Sokak hayvanları için ne yapıyoruz ? Durun söyleyeyim, genelimizin pek fazla bir şey yaptığı yok. Ancak lüks kafelerde oturduğumuz zaman yanımıza gelen kedilere bir parça yemeğimizden atıyoruz o kadar. Onu da yapmayanlar var, yapana helal olsun. Özellikle kediler için en azından apartman önlerine bir kap mama ve su koymamız lazım. Mamadan kastım ucuz kuru mamalardan, whiskas’ın 5 liralık mamaları mevcut. Bunlar süpermarketlerden rahatlıkla temin edilebilir. BuGeMAcIAAAMQONÜstte resimdeki damacanalar çok güzel değerlendirilmiş. Bu amaçla mama kirlenmeden çok daha fazla kedi kuru mamadan yararlanabiliyor. Damacanaların keskin yerleri kedilerin sırtını kesmemesi için törpülenebilir.

11 replies »

  1. Damacanalar gerçekten çok güzel değerlendirilmiş, sürekli yoğurt kabı, peynir kabı ve benzeri şeylerle özellikle su ve yemeklerden kalanları (tavuk vb.) bıraksam da ertesi güne kapları bulamıyordum. Sonradan farkettim ki bazı titiz (!) teyzeler arkamdan koku yapıyor gerekçesiyle bıraktıklarımı çöpe atıyormuş. Önce biraz vicdan sahibi olmak gerekiyor sanırım.

    • bu teyzeler maalesef her yerde var. Onları da bir şekilde ikna edip bu işe kalkışmak en iyisi. Çok ufak da olsa vicdanı olan bir insan kabul eder bence 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s