oyun

Call of duty ; Advanced Warfare

2014-11-02_00003

Call of duty serisinin  Sledgehammer Games tarafından geliştirilen, Activision tarafından ise yayımcılığı yapılan 11. oyunu. Serinin 10. oyunu olan Ghost’la Call of Duty severler hüsrana uğradı. Ghost beğenilmemesinin en büyük sebeplerinden birisi de kötü grafikleri ve multiplayer kısmı pek güzel olmadığı içindi.

silahlarda, araçlarda ve bombalarda çok güzel gelişmeler var. şunu anladım ki teknolojinin hududu yok, her şey farklı bu oyunda. her şey ileri teknoloji. özellikle senaryo kısmında uzay çağını ciddi anlamda gözlemliyorsunuz. oyunun en büyük eksiği hikayenin hemen bitiyor olması. ben hikayenin çok daha uzun olmasını isterdim. ben daha campaign’i 2 saat oynadım çok hızlı geçtim. oyunda genel bir hız var, diğer call of duty’lerden cok daha dinamik bir yapıda. multiden bahsetmek gerekirse multi gayet eğlenceli, misal ghost’un multisinden kat be kat iyi. yeni silahlar ve oyuncuya eklenen teknik özellikler(uçma vs) oyuna ayrı bir hava katmış. ghost’la hüsrana uğrayan call of duty severleri yeniden tatmin edeceğini düşünüyorum. Ben oyunu steam’den aldım, rus keyleriyle falan uğraşmayın.Bilgisayar için oyunu alabileceğiniz en güvenilir yer steam. İyi oyunlar

oyunun konusu ; Oyunun hikayesi 2054 yılında geçiyor. Tarihteki ilk evrensel terörist saldırısı yaşanıyor. Teröristler 5 kıtada nükleer reaktörlere aynı anda saldırıyorlar. Bunun sonucunda dünya kaosa sürükleniyor, devletler ve askeriyeleri zayıflıyor. Atlas Corporation adlı bağımsız bir askeri şirket ise devletlerin kararıyla teröristlerle yapılan savaşı üstleniyor. Fakat Atlas bir yandan da nükleer bir bomba hazırlayarak dünyaya hakim olmayı planlıyor.

Kevin Spacey reyiz ;

2014-11-03_00014

2014-11-03_00008

2014-11-03_00012

2014-11-03_00016

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s