hayat

İyilik, Delilik, Sevgi, İnsanlık

Aslında aklı yerinde olmayan insanlar benim için sağlıklı bireylerdir. Bir deli sağlıklı ve deli olmayanlar hastalıklıdır. İnsanlık barış, birlik, beraberlik, iyilik ve umut için ele ele tutuşmuyorsa hasta olan bizleriz. Açlıktan, savaştan, nefretten ve intikamdan ölen bir çocuk varsa bu Dünya’ da sebebi olan biz sağlıklı insanlarız. Dünya sizin için önemini yitirmişse oturup bir deliden ders almak gereklidir.

Silahların, mermilerin, füzelerin, tankların, uçakların, bombaların, nükleer santrallerin harcadığı sermayeyi insanlar için harcamadıktan sonra ne işe yarar ki yaşamak için öldürmek? İnsanlar ırk, din, cinsiyet, renk ayrımı gözetmeksizin birbirlerini sevse ne olacak ki? Fedakarlık ederek yaşattığınız küçük mutluluklar bir dalga olarak Dünya’ ya yayılsa ne olacak ki? Bir iyilik yaparsanız, mutlaka size geri dönecek bir sermaye kazanmış olacaksınız.. Kimsenin et yemeye ihtiyacı yok burada.. Neden? Türkiye’den örnek vermek istiyorum.. Şu haberi okuyunuz lütfen..

Türkiye’ de kesilen kurban sayısı..

Kurban Fiyatları

Yurt genelinde 753 bin 762 büyükbaş, 1 milyon 930 bin 255 küçükbaş kurban edildi.

Tamam bu insanlar için ibadet. Ama etler değil sizin yaptığınız iyilikler Allah’ a ulaşıyor ise etin ne anlamı var ki?

Kurbanlık büyükbaş hayvan fiyatları : 5 bin ile 8 bin arası

Kurbanlık kuzu, koyun, koç küçükbaş hayvan fiyatları : 700 ile 1200 TL arasında
Büyükbaş hayvanlar için 6 bin TL olsun, Küçükbaşlar için 900 TL olsun.. Toplamda 6.259.801.500 TL para yapıyor.. Yani 6 milyar küsür bir para bu para ile yeni okullar kurulur, öğrencilere burs verilir, hastahaneler açılır, hatta abartırsak uzay istasyonu bile kurulabilir belki yıllardır biriken paralarla, okula gidemeyen öğrenciler okula gönderilebilir, Soğuktan donup ölen insanlara battaniye alınabilir. Yani açıkçası 7 kişi bir danaya değilde, bir yoksul aileye girebilir(!).. Düşünün her yıl 6.259.801.500 para toplanıyor.
Yanlış anlamayın bu sadece bir örnekti ben sadece kurban hassasiyetinizi başka yerlere de gösterin diye yazdım açıkçası. Lösemili çocuklar, evsizler, şehit aileleri, uyuşturucu batağındaki gençler, engelliler gibi gibi gibi… Bunun gibi birçok örnek sayılabilir. Bu adaletsiz Dünyada para biriminiz bir kağıt parçası yerine sevgi olsun kardeşlerim, arkadaşlarım, büyüklerim…
Uluslararası çıkarlar için kimse ölmesin!
Mutluluğun sırrını veriyorum size; İYİLİK YAPIN!!..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s