hayat

Kaotiktir ama semtin hasıdır ; kadıköy

Processed with VSCOcam with m5 preset

Bahariye caddesi – füniküler

Yine oldukça gereksiz bir yazıyla karşınızdayım. (Sadece yazı değil araya videolar sıkıştırdım ki akıcı olsun) Youtube’da kadıköyle alakalı birkaç video’ya denk gelince bişeler karalasam fena olmaz diye düşündüm. Çok uzatmayacağım. Sıkı okuyucularım( 404 not found) bilir ki 2014 haziran’da bir kadıköy yazım vardı.

İlker Gümüşoluk’un hazırladığı video ;

Kadıköy zevkli adamın mekanıdır. Semte takılmaya gelenler için söylüyorum. Oturanları dahil etmiyorum. İster bireysel yani tek tabanca takılın ister gruplaşmalar arasında can çekişin tebdili mekanların en kralı dersek yanlışımız olmaz. Bu topraklar üzerindeki çeşitliliği en bol semt, bazen pislik yanlarıyla gözümüze batsa da vazgeçilmeyecek olan…

tumblr_nyhbxsXfCD1rluzpco1_1280

 

Güzelim semt, son zamanlarda kaykaycı ergenlerin istilasına uğradı. Düşünün ki tumblrcı tayfanın temellerinin burada atıldığına hep beraber şahit olduk. Boru değil. Meşhur taçsız kral pelenin yolu bile bir dönem buradan geçerdi.O zavallıyı da kediler kaçırdı. (Jiletlenmesinden iyidir) Açıklamam elzemdir ; kedi korkusu olan bir adamın rıhtımda indikten sonra 100 metre ileriye gitmesi, gelirken vapurda yürek yediği anlamına gelir. Korkanların hepsi aynı değil, istisnalar elbette var ama kaide bozulmuyor.

Kafeler yani halk dilindeki tabiriyle ”mekanlar” olayına değinmem şart. Mekanların boku çıktı, fiyatlar son 4 yılda zıpladı. Enflasyon sağolsun. Enflasyon diyip geçmeyin, önemli bir mevzudur. Reyizin dediği gibi faiz sebep enflasyon neticedir. Bu bilgi doğrultusunda bana iktisada giriş kitabını yaktırarak ısınmamı sağladığı için kendisine ayrıca teşekkür etmem lazım. Seni seviyoruz uzun adam ❤ ( ne de olsa kalbimizi çaldı 🙂 )

tumblr_o9n86nCSLw1t457p1o1_1280.jpg

Örneğin ; İce tea şeftaliyi 2 liraya satan mekan artık 4 liraya satıyor. Aystimi dışardan gizlice getirsem daha iyi be! hem heyecanlı olur. + bonus Adrenalin

Işıltılı mekanlardan kaçacaksınız, nerde bozuk kek satan mekan varsa oralar ucuz. Beklentiler ne kadar düşük olursa o kadar iyi. Genellikle neo-komünist dostlarımızın takıldığı, bodrum katlardaki küflü ve kasvetli mekanların ışıltılı kafelere dönüşmesini beklemedik çünkü bizler de gece 12’den sonra bal kabağına dönüşmedik. Mevzu bahis mekanlar burada uzay boşluğunda gibi takılan tayfanın zaptiyeliğini yaptığı yerler. Ötesi değil.

tumblr_o6726z8hnW1tgnwd4o1_1280

Kapanışı yapayım, yazdıkça yazasım geliyor. İpin ucu kaçmasın.

Moda civarında bisikletle gezin olmadı sahilde yürüyüş yapın. Ne de olsa arabaların işgal etmediği ender yerler. Başka ne desem ki bilemedim. Ha bi de şu Yazıcıoğlundan uzak durun çünkü adamlar uzayda koloni kurdu. Sizden 100 sene ilerdeler.

Kedileri ve martıları sevin.

4 replies »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s