hayat

Haftaya genel bakış -3

 

Haftaya mfö – sude ile giriş yaptım, sözlerinin pek anlamı yok safi eğlence dolu bir parça. Müptelası oldum, spotify’da play tuşu çöktü. Bu arada nihayet(4 yılın sonunda) spotify premium’a geçtim 3 aylık 3 lira. Sudan ucuz valla geçmek isteyen hiç beklemesin. Şarkının youtube linkini buraya bırakıyorum. Nurunda nurunda nurunda nurunda, hiya hiya 😀

101220161059544166041_2

Haberleşme ve ulaştırma bakanlığı Avrasya tünelinin ismi için anket yaptı, anket aşığı bir millet olduğumuz için hemen sahiplendik. Bir taraf Abdülhamid olsun derken diğer taraf Atatürk olsun dedi. Ben de Atatürk diyenlerdenim lakin anket sonucu yayınlanmadan 1 gün önce yetkili makamlarca anket amacının dışına çıktı denildi. Sloganı da fena değildi kampanyanın ; “Kıtalar Birleşiyor Alttan, İsmi Geliyor Halktan.”  Biraz tahmin yürütünce Atatürk sonucunun ezici bir farkla öne çıktığı belli oldu. Abdülhamid çıksaydı sorun olmazdı. Görmüş olduk ki bir anket sonucuna bile tahammül edemiyorlar. Tekrar belirtiyorum bu benim tamamen şahsi tahminim.

Son yıllarda Türkiyedeki facebook kitlesi az çok belli olmaya başladı. Şu sıralar gençlerden ziyade orta yaş grupları yoğun olarak facebook’ta takılıyor. En ilginci de fotoğrafların üzerine mevlana vb sözleri tarzında paylaşımlar kalmamıştır derken hala revaçta olduğunu gördüm. Bıkmadan usanmadan saçma sapan grupları aktif tutmaya çalışıyorlar. Gençler için Facebook en aktif dönemini 2007-2012 arasında geçirdi. Sonra gençlerden Twitter’a ve instagram’a ciddi bir kitle geçti.

Özellikle facebook’u 2009-2010’dan sonra keşfedenler internet kullanmayı facebook aracılığıyla deneyimlediler. Bahsettiğim güruhun facebook öncesi internet geçmişleri en fazla mynet ve türevi haber siteleriyle ile sınırlıdır.

Şu sıralar sosyal medyada eski tv programlarından videolar paylaşılması popüler oldu. Geçen İbo show videosuna denk geldim, gülmekten karnıma ağrılar girdi. Mehmet Ali Erbil’in troll dansı bomba olmuş, haplanmış gibi dans ediyor. Fenalarda asdjkhfgajhkgfsa. Özledim böyle şovları.

Geçen metroda eve gelirken otogara gitmek isteyen elemanın birine yol tarif ettim. Biraz havadan sudan sohbet ettik, hataylıyım buraya kısa süreliğine çalışmaya geldim abi dedi. Tam otogar durağına geldiğimizde ; aslında ses yarışması elemelerine geldim bugün taksimdeydim dedi ve otogarda indi. Oysa  sabahtan beri istanbul’a kısa süreli gelip inşaatta çalıştığını ve fayans yaptığını söylüyordu. Ne ilginç lan. 😀 Keşke ses yarışmasını başta deseydi onu imç çarşısına(plakçılar) yönlendirirdim. Eskilerin yolundan gitmesi daha isabetli olurdu, demek ki kısmet değilmiş.

 

Maalesef dolar uçuyor, durdurabilene aşk olsun. Cumhurbaşkanı tarafından Allahını seven defansa gelsin tadında bir dolarınızı bozdurun kampanyası başlatıldı evlere şenlik. Herkes dolar bozdurmaya başladı. Bozdur bozdur harca kardeşim, oh ne güzel İstanbul. 🙂 Bir de işin bokunu çıkartıp dolar yakanlar peydah oldu. Şerefsizim bekliyordum bu tarz şeyler kampanya başladıktan 2 gün sonra geldi. 😀 Bu dolar konusuna ayrı bir başlık altında değinmek isterim. Şimdilik bu kadar.

 

sehit-haberleri.jpg

Aslında geçen haftaya dair dolu bir değerlendirme yapmak istiyordum. Lakin cumartesi gecesi yaşanan elim hadiseden sonra canım sıkıldı hiç yazmak istemedim. Beşiktaş’taki patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar diliyorum.

 

2 replies »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s