siyaset

O kadar insanın bedduası tuttu

cemaat-akp-catismasi_550248

Uzun uzun cemaat hakkında bilgi veren bir yazı yazmak gibi bir amacım yok.

Şu kadarını söyleyebilirim ;

2 gün önce cemaatin basın kuruluşlarına yapılan operasyonu cemaat hak etmiştir. Kanaatimin bu yönde olmasının en büyük sebeplerinden birisi, zamanında şaibeli sınavlarla ve şifre skandallarıyla insanların geleceğiyle oynayan bir cemaat söz konusu. Düşünsenize yüzbinlerce insanın geleceğiyle oynuyorsunuz. Bu cezasız kalır mıydı ? Asla, ilahi adalet deriz ya işte o 14 aralık günü tecelli etti.

Her türlü basın- yayın özgürlüğünü desteklerim ama cemaatin özgürlüğünü asla desteklemediğimi belirtmek isterim. Cemaat demokrat bir yapıda mı ? Bürokrasiyi ele geçirmeye çalışan, kendi savcısını kendi polisini yetiştiren bir organizasyon ne kadar temiz olabilir ? Kimse bana Allah rızası için uğraşıyorlar falan demesin, ne oldukları ortada. Önceki yazılarımdan birisi dinler arası diyalog mevzusu hakkında. Onu bulun okuyun.

Gezi zamanı yaptıkları provokasyonu unutmadım, biraz balık hafızalı bir toplumuz. Bugün bizim solcularımız cemaati destekliyorlar. Unuttular galiba ; KCK, ergenekon, balyoz gibi davaları ve daha nicesini. Zamanında gazetecileri içeri alan hükümetle birlikte cemaattir. Şimdi kalkmışlar özgürlükten falan bahsediyorlar, yemezler koçum artık devran döndü. Sahte deliller oluşturarak siz insanları sabahın köründe evinden alırsanız şimdi aynısı başınıza geldiğinde ağlamayacaksınız. İnşallah sürünürsünüz.

Unutmadık bunları ey cemaat ;

taraf_9296

zaman_5285

Bu provokasyonları unutmadık ;

1911809_895831810427035_3259628406856660245_n

2 replies »

  1. Bu nasıl bir gözü dönmüşlüktür anlayamadım.Biz toplum olarak balık hafızalı olmaktan ziyade balans kaybedip radikal eğilimler göstermeye daha eğilimliyiz görüldüğü gibi.Cemaatin yediği bokları ben de unutmadım ancak şu anda AKP tarafından gerçekleştirilen tüm saldırılar ‘içinizi soğutuyor’ diye yapılanların adaletli olduğunu,’ilah-adalet’ olduğunu söylemek farkında olmadan Ak Parti destekçisi yapıyor sizi.Ayrıca geçmiş saplantılısı olmanın Türkiye’yi ne hale getirdiğini de gördük,şu kargaşa o kadar içinden çıkılamaz ki sağlıklı olmayı unutuyor insan.Dünya birbirini yiyen insanlarla dolu ve kimse olayları dışarıdan gözlemleyerek objektif bir yorum yapamayacak kadar da tutsak gündemin getirdiklerine,üzücü ve kaçınılmaz.

    • Ne akp ne cemaat ikisini de sevmem Ama kötülük eden kötülük bulur diye bir söz var. Yoksa akp destekcisi asla olmadim. Yesinler birbirlerini.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s